За нас

Кои сме ние

“Дивано Стил” е компанија која се занимава со производство и продажба на мебел. Нашиот пристап кон вашите барања е секогаш искрен, сериозен и со квалитетна работа. Квалитетот, дизајнот и пристапните цени се наша предности кои секој купувач ќе ги препознае. Со купување на мебел од нашиот салон инвестирате во квалитет за вашиот живот. Нашата посветеност и ставањето на прво место на вашите желби не донесоа до овој развој, кој во иднина се надеваме дека ќе доведе и до проширување асортиманот и зголемување на изборот на модели.

Што продаваме

Во нашиот салон можете да го најдете асортиманот на голем број други странски и домашни компании. Покрај големиот избор на мебел за сечиј вкус што го нудиме, ви следуваат и бесплатен превоз и монтажа низ цела држава. Домот е онаму каде што ни припаѓа срцето. Домот е онаму каде можат да се најдат извонредните парчиња мебел , од салонот за мебел “Дивано”. Во нашиот салон може да најдете дневни соби, тв комоди, кујни, спални соби, детски соби, гарнитури, троседи, лежаи, комоди, плакари, предсобја, табуретки и др. Покрај готовите производи ви нудиме и можност за избор и промена на димензии, бои и дезени, како и изработка на мебел според вашиот простор по нарачка. Изработуваме и опремуваме секаков вид на канцеларии, угостителски објекти, деловни како и стамбени објекти.

Купувајте паметно , набавете го својот мебел од соништата за неверојатно достапни цени.

Што произведуваме

Нашата компанија се занимава со производство на тапациран мебел (кревети, лежаи, гарнитури). Ви нудиме голем избор на бои, дезени и модели. Елегантни и модерни парчиња мебел со огромен избор на бои и материјали , нешто што ќе Ви олесни при Вашата селективност. Ние гарантираме за нашиот квалитет и со нашата сериозност и одговорна работа сигурни сме дека ќе го задоволиме секој ваш вкус и барање. Ние се грижиме до Вас да стигне квалитетот , гаранцијата и комфорот пред се. Со нашите гарнитури Вие правите автентичен избор, мудра одлука , паметна инвестиција….